Ana sayfa > Kadromuz > Av. Arb. Nuriye ŞİMŞEK

Av. Arb. Nuriye ŞİMŞEK
Av. Arb. Nuriye ŞİMŞEK

Uzman Arabulucu

Kayseri doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Kayseri’de bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

2004 yılından bu yana Kalem Hukuk Bürosunun Ortağı ve Hukuk Müşavirliği Servisi’nin Şefi olarak bu büroda hizmetlerine devam etmektedir. 

Kayseri’nin ilk arabulucularından biri olarak 2014 yılından itibaren de arabuluculuk yapmaktadır. İş Hukuku ve Ticaret Hukuku uyuşmazlıklarında uzman arabulucu olarak çok sayıda uyuşmazlıkta arabulucu olarak aktif görev yapmıştır.

Sanayi odasında, organize sanayi bölgelerinde ve farklı sanayi kuruluşlarında üst düzey yöneticilere, birim müdürlerine ve sorumlulara yönelik olarak İş Kanunu ve Uygulamaları, Türk Ticaret Kanunu ve Uygulaması, Tüketici Kanunu ve Uygulamaları, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Mevzuatı ve Uygulamaları, Arabuluculuk Kanunu ve  Uygulamaları , Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun ve Uygulamaları, sözleşmelerde dikkat edilmesi gereken hususlar, Basın Hukuku, Sağlık Hukuku, Hasta Hakları ve Kambiyo Mevzuatına ilişkin uygulamalar ile ilgili eğitim seminerleri verdi, vermeye devam etmektedir.

Eğitim ve Katılım Belgeleri;

- CMK Sertifikası,

- Uzlaştırma Sertifikası,

- Uzman Arabuluculuk Belgesi,

- C Sınıf İş Güvenliği Uzmanlık Belgesi,

- ICC (Milletlerarası Ticaret Odası) Tahkim Hukuku Eğitim Sertifikası,

- TSE İç Tetkik Sertifikası,

- Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası

İlgilendiği ana branşlar; İş Hukuku, Marka-Patent Endüstriyel Tasarım Hukuku, Ticaret Hukuku, İnşaat Hukuku, Borçlar Hukuku, Tüketici Hukuku ve Sözleşmeler Hukuku, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, Sağlık Hukuku, Vergi Hukuku, İdare Hukuku’dur. 

Kendisi 2014-2019 yılları arasında Talas Belediyesi Meclis ve Encümen Üyesi olarak görev yapmıştır.

2019 yılından bu yana ise Melikgazi Belediyesi'nde Meclis ve Encümen Üyesi olarak görev yapmaya devam etmektir.  

Yabancı dili İngilizce olup evli ve 3 çocuk annesidir.

DOLANDIRICILARA KARŞI DİKKATLİ OLALIM 

“Kalem Hukuk Bürosu” adı kullanılarak bir çok kişiye dolandırıcılık amaçlı mesajlar gönderildiği , uzlaşma , icra takibi gibi hususlardan bahsedilerek büromuz ile de ilgisi olmayan numaraların iletişim adresi olarak bildirildiği yönünde ihbarlar alınmaktadır.  

BU TÜR DOLANDIRICILIK AMAÇLI MESAJLARA İTİBAR EDİLMEMESİ GEREKİR. 

BÜROMUZ TARAFINDAN KİMSEYE BU ŞEKİLDE MESAJ GÖNDERİLMEMEKTEDİR.