Ana sayfa > Kadromuz > Av. Arb. Nihat Şimşek

Av. Arb. Nihat Şimşek
Av. Arb. Nihat Şimşek

Uzman Arabulucu

1971 yılında Kayseri’de doğmuştur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde 2 yıl okumuş, akabinde 1991 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne geçmiş ve oradan 1995 yılında mezun olmuştur.

Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde de 1999 yılından beri yetkili Marka-Patent-Endüstriyel Tasarım vekilidir.

Türkiye’nin en eski tüketici derneklerinden Tüketiciler Derneği’nde 2001 yılından 2017 yılına kadar 16 yıl Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. 

2003 yılından 2013 yılına kadar da 10 yıl kamuya bağlı Kayseri’deki tüm devlet hastanelerinin Hasta Hakları Kurulu Üyeliğinde bulundu. Kuruluşundan kapatılışına  kadar, Kayseri Tüketici İl Hal Hakem Heyeti Üyeliği’ni yaptı.

2013 yılında Adalet Bakanlığı’nın arabuluculuk sınavlarında başarılı olduktan sonra, Türkiye’nin ilk arabulucuları arasında yer aldı.

2014 yılında Adalet Bakanı Sayın Bekir BOZDAĞ tarafından, Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Kurulu Üyesi olarak atandı, akabinde de Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı Sınav Kurulu Üyesi olarak seçildi. Ardından Kayseri’de ve İstanbul’da faaliyet gösteren “Kalem Arabuluculuk Merkezi'ni kurdu.

2015 yılında Sayın Bekir BOZDAĞ tarafından ikinci kez Arabuluculuk Kurul Üyeliği’ne seçildi.

2018 yılında Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit GÜL tarafından, üçüncü kez Arabuluculuk Kurul Üyeliği’ne seçildi. Halen bu görevi devam etmektedir.

Türkiye’nin değişik illerinde sanayi odaları, ticaret odaları, organize sanayi bölgelerindeki iş adamlarına ve sanayicilere yönelik olarak, Türk Ticaret Kanunu ve Uygulaması, Tüketici Kanunu ve Uygulamaları, İş Kanunu ve Uygulamaları, Fikri ve Sinai Mülkiyet Hakları Mevzuatı ve Uygulamaları ve Arabuluculuk Kanunu ve Uygulamaları ile ilgili eğitim seminerleri verdi ve ulusal ve  uluslararası bir takım sempozyumlarda da konuşmacı ve oturum başkanı olarak yer aldı. 

Ayrıca Arabulucu Av. Nihat Şimşek Dünyanın en iyi arabulucularından olan, İsrailli Micky Michael Lichtenstein, Yunanistanlı Spiros Livadopoulos arabuluculardan eğitim alarak Mentör Arabulucu olmuştur. Ayrıca yine dünyanın en iyi arabulucularından sayılan İngiliz Andrew Goodman ve Amanda Bucklow'dan eğitimler almıştır.

Yabancı dil olarak İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve 5 çocuk babasıdır.

DOLANDIRICILARA KARŞI DİKKATLİ OLALIM 

“Kalem Hukuk Bürosu” adı kullanılarak bir çok kişiye dolandırıcılık amaçlı mesajlar gönderildiği , uzlaşma , icra takibi gibi hususlardan bahsedilerek büromuz ile de ilgisi olmayan numaraların iletişim adresi olarak bildirildiği yönünde ihbarlar alınmaktadır.  

BU TÜR DOLANDIRICILIK AMAÇLI MESAJLARA İTİBAR EDİLMEMESİ GEREKİR. 

BÜROMUZ TARAFINDAN KİMSEYE BU ŞEKİLDE MESAJ GÖNDERİLMEMEKTEDİR.